Haberlerİmam Ali Hamaneyİranİslami VahdetÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Şii ve Sünni kardeşler İslami Vahdeti tüm varlığıyla korumalıdır

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei Kürdistan eyaletine yaptığı gezinin 7. Gününde bugün sabah Bicar şehri halkına hitaben yaptığı konuşmada, “İttihad, Huzur ve Bilinç” olmak üzere üç faktörün, İran halkının ilerleme, iktidar ve azametinin devam etmesi garantörü olduğunu hatırlatarak halkın cumhurbaşkanlığı seçimlerine bilinçli olarak katılmaları zaruretine temasla, “İmam’ın yolunu, değerlerini ve ilkelerini devam ettirecek ve dünya zorbalarına karşı direnmeyi değer bilen bir kimseyi” iktidara geçiriniz” dedi.

Büyük alim, arif ve fakih Ayetullah Behcet’in vefatının ağır keder olduğunu belirten İslam inkılabı Rehberi Allah Teala’dan o büyük alimi İslam Peygamberi (sav) ve Allah’ın velileri ile mahşur etmesini temenni etti.

Ayetullah Hamanei, büyük İslam İnkılabı zaferinin şekillendiren faktörleri açıklayarak “Ulusal Birlik”e değindi ve şöyle dedi: “Muhtelif kavmiyetler ve mezheplerle Halk fertlerinin söz birliği ve onların İmam Humeyni (ra)a itaatleri dünyanın siyasi literatüründe yeni bir akım ve düşünce oluşturdu ve bunun hidayet edici etkisini bugün Filistin, Lübnan olayları ve öteki meselelerde müşahede etmek mümkün. Bu hareketin şuurlandırıcı etkisi Kuzey Afrika’dan Doğu Asya’ya kadar yayılmıştır.

Bu topraklar üzerinde dalgalanan bayrağın müdafaasında muhtelif siyasi akımlar ve İran’ın muhtelif kavimleri arasındaki birlik ve dayanışmanın devam etmesi zaruretini de vurgulayan İslam İnkılabı Rehberi, Kürdistan halkına hitaben “Şii ve Sünni kardeşler, bereket kaynağı İslami vahdeti tüm varlığınızla korumalısınız” dedi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 31 Mayıs 2020 (2) içerik yüklenmiştir.