DünyaHaberlerİslami Vahdet

Şii ve Sünni mezhepleri arasında ortak cephe kurulmalıdır

İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu Genel Sekreteri, Mısır Vakıflar Bakanı’na bir mektup göndererek, İslam düşmanlarının komplolarına karşın Şia ve Sünni mezhepleri arasında Ortak Cephe kurulmasına vurgu yaparak, takrip(yakınlaştırma) kültürünün ihyası için yaptığı konuşmadan dolayı kendisine teşekkür etti.

İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Kurumu Genel Sekreteri Ayetullah Muhammed Ali Teshiri bu mektupta, takrip(yakınlaştırma) kültürünün ihyası için yaptığı konuşmadan dolayı Mısır Vakıflar Bakanı Mahmud Hamdi Zakzuk’a teşekkürlerini dile getirerek, İslam düşmanlarının komplolarına karşın Şia ve Sünni mezhepleri arasında Ortak Cephe kurulmasının zaruri olduğunu vurgu yaptı.

Geçenlerde Suudi Arabistan’da “Dinler arası Diyalog” adı altında düzenlenen 8. İslami Vakıflar Bakanları Konferansı çerçevesinde konuşma yapan Mısır Vakıflar Bakanı Mahmud Hamdi Zakzuk, Şia ve Sunni mezhepleri arasındaki bilrliğin pekiştirilmesi ve İslam ümmetine yönelik düşmanın komplolarına karşı konulması için İslami Mezhepleri Yakınlaştırma Komitesinin ihyasını talep etti.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 29 Mart 2020 (25) içerik yüklenmiştir.