FilistinHaberlerOrtadoğu

Silahı bulunan Filistin devletini kabul etmeyeceğiz

Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu, elinde silah bulunduracak bir Filistin devletinin kurulmasına asla izin vermeyeceklerini belirterek, Ramallah’taki Fetih yönetimiyle görüşen Siyonist heyetin Filistin devletinin silahsızlığı konusunda kararlı olduğunu ve müzakerelerin hiçbir aşamasında böyle bir şeyi kabul etmeyeceklerini bir kez daha ifade etti.

Likud Partisi’nin grup toplantısında yaptığı konuşmada Netanyahu şöyle dedi: “Filistin tarafıyla müzakereleri sürdüren İsrail heyeti, kurulacak Filistin devletinin silahtan arındırılmış olması konusunda ısrarcı olacaktır. Filistin tarafını silahsızlandırma olası bir barış anlaşmasının olmazsa olmaz parçasıdır. Bu konuda önemli ikinci bir husus ise cesarettir. İsrail tarafından Menahem Begin’in cesareti karşı taraftan Enver Sedat’ın cesaretiyle buluşunca barış oldu. Şimdi bizler karşı taraftan Sedat ve Kral Hüseyin gibi güçlü liderlerle görüşmek istiyoruz.”

İşgal rejiminin cesaretlerinden bahsettiği insanlar Filistin davasını, Filistin halkını ve toprağını satan hainlerdir. Görünen o ki, Abbas’ın verdiği tavizler ve ortaya koyduğu zillet efendilerini tatmin etmiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ocak 2022 (42) içerik yüklenmiştir.