FilistinHaberlerOrtadoğu

Silahlı kişilere müdahale etmek zorunda kaldık

Başbakan İsmail Heniyye, Filistin Hükümeti’ne bağlı güvenlik güçlerinin, Rafah’ta İslam Emirliği kurduklarını ilan eden tekfir düşüncesine sahip silahlı bir gruba müdahale etmek zorunda kaldığını söyledi.

Öğretmenler Sendikası’nın bugün (15 Ağustos Cumartesi) Gazze’de düzenlediği konferansa katılan ve bir konuşma yapan Başbakan Heniyye şöyle dedi: “Grubun mensupları meşru hükümete karşı isyan bayrağı çekmiş, hükümeti irtidat etmekle suçlamış ve hükümete savaş açıp polislerin içinde kendilerini havaya uçurmuşlardır”.

Başbakan Heniyye yaptığı konuşmanın devamında isim vermeden Gazze’ye karşı sürdürülen ambargo ve savaşta hedeflerine ulaşamayan bazı çevrelerin gençleri zehirlediklerini, tekfir düşüncesini aşıladıklarını ve masum insanların kanlarını akıtmayı mubah saydıklarını belirterek, gençlerden bu tür olumsuzluklardan ve fikri saplantılardan uzak durmalarını istedi.
Olaylardan önce Cuma günü Rafah’ta Cuma hutbesi veren grubun lideri Abdüllatif Musa, İslam Emirliği kurduklarını ilan etmiş ve hutbesinde Gazze hükümetini de ağır bir şekilde eleştirmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.