Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Silahlı Yahudi Yerleşimci Koruyucu Güvenlik Birimi Aracını Alıkoydu

Batı Yaka’nın El-Halil vilayeti arazileri üzerinde kurulu Kiryat Arba Yahudi Yerleşkesi yakınlarında dün (29 Mart Cuma) bir Yahudi yerleşimcinin havaya ateş açarak Filistin Yönetimi güvenlik birimlerine ait aracı bir süre alıkoyduğu bildirildi.

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, Kiryat Arba Yahudi Yerleşkesi sakinlerinden bir yerleşimci, Koruyucu Güvenlik birimine ait bir aracı ve içindeki görevlileri bölgeden geçtikleri sırada durdurarak bir süre alıkoydu.

Kaynaklar, işgal ordusunun bölgeye ulaştığını ve bir grup silahlı Yahudi yerleşimcinin daha bölgeye geldiğini bildirdi.

İşgal ordusunun bölgeye gelmesinin ardından silahlı Yahudi yerleşimcinin yaklaşık 15 dakika boyunca alıkoyduğu Koruyucu Güvenlik birimine ait aracın bölgeden ayrıldığı kaydedildi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.