FilistinHaberlerOrtadoğu

Silvan çatışmalarında 3 Filistinli genç yaralandı

Siyonist işgal askerlerinin tahrikleri sonucu dün akşam (22 Şubat Salı) Kudüs’ün Silvan Mahallesinde işgal askerleri ile Filistinliler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı, işgal güçlerinin gerçek mermi ve göz yaşartıcı bombalarla yaptıkları saldırılara Filistinli gençlerin molotoflarla karşılık verdikleri belirtildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin dün akşam mahalleye gelip Filistin halkına karşı tahriklerde bulunmalarına Filistinli gençlerin tepki vermesi üzerine çıkan çatışmada, işgal askerlerinin yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba ve mermi kullanmaları sonucu üç Filistinli gencin yaralandığını ifade ettiler.

Kaynaklar, çatışmaların gece geç saatlere kadar devam ettiğini belirterek, çatışmalar sırasında işgal askerlerinin yetersiz kalması üzerine bölgeyi tamamıyla kuşatmak ve olayları kontrol altına almak için ek güç istediklerini belirttiler.

Diğer taraftan işgal ordusu adına yapılan açıklamada Silvan’da şiddetli çatışmaların yaşandığı doğrulanarak, Filistinli gençlerin dün gece Kudüs’te devriye gezen bir polis aracına beş molotof attıkları iddia edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (4) içerik yüklenmiştir.