FilistinHaberlerOrtadoğu

Silvan kasabasındaki çatışmalarda onlarca Filistinli yaralandı

Kudüs’e bağlı Silvan kasabasında eylem yapan Filistinli gençlerin, kasabaya girmek isteyen gaspçı Siyonist yerleşimcileri engellemeleri üzerine çıkan çatışmada birçok kişinin yaralandığı bildirildi.

İşgal güçlerinin himayesinde Silvan kasabasına girmeye çalışan gaspçı Siyonistlere karşı bedenleriyle barikat kuran Filistinli gençlere hem gaspçılar hem de işgal askerlerinin barbar bir şekilde saldırdığı bildirildi.

İşgal askerleriyle gaspçıların ilerlemelerini engellemek için yoğun çaba gösteren Filistinli gençleri dağıtmak için işgal güçlerinin cop, dipçik ve sopaların yanı sıra göz yaşartıcı bomba kullanmaları sonucu onlarca kişi yaralanırken, Siyonist askeri araçlarından birinin de Filistinli gençleri ezmek istemesi sonucu bir kişinin daha yaralandığı ifade edildi.

Siyonist terör devletinin Kudüs’ü Yahudileştirme çabalarının odaklandığı bölgelerden biri olan Silvan’daki Filistinli halk işgale ve işgalcilerin kirli planlarına karşı direnmekte, evlerinin, topraklarının gasp edilmesine karşı ölüm kalım mücadelesi vermektedir.

Diğer taraftan düşman adına Batı Yaka’da direnişi bitirmek için yoğun çaba harcayan Abbas yönetimine bağlı milis güçlerin, Batı Yaka’nın Nablus, El-Halil ve Ramallah şehirlerinde bugün (06 Mayıs Perşembe) sabah erken saatlerde yaptıkları baskınlarda 7 Hamas mensubunu daha kaçırdığı bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Ocak 2022 (37) içerik yüklenmiştir.