FilistinHaberlerOrtadoğu

Silvan mahallesinde çatışmalar yeniden alevlendi

İşgal altındaki Kudüs kentinin Silvan Mahallesi’nde dün akşam (27 Temmuz Salı) Siyonist işgal güçleriyle Filistinliler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı.

Kudüs kentinin Yahudileştirilmesi için sürdürülen faaliyetleri ve Filistinlilerin topraklarına el konulmasını protesto sırasında patlak veren çatışmaların Kudüs’teki işgal belediyesinin Silvan Mahallesi’nde “Kral Süleyman Bahçeleri” projesinin inşasına onay vermesinin ardından gerçekleştiği bildirildi.

Siyonist işgal belediyesi tarafından yapımı onaylanan Kral Süleyman Bahçeleri projesi, Silvan Mahallesi’nde Filistinlilere ait onlarca evin yıkılması ve sakinlerinin bölgeden zorla göç ettirilmesi anlamına geliyor.

Görgü tanıkları, Siyonist işgal güçlerinin kararı protesto eden Filistinli göstericilere plastik mermilerle ve göz yaşartıcı bombalarla sert bir şekilde müdahale ettiğini ve göstericilerin de işgal güçlerinin saldırısına taşlarla karşılık verdiğini söyledi.

Görgü tanıkları, çatışmalar sırasında beş Filistinlinin yaralandığını ve Siyonist işgal güçlerinin en az bir Filistinliyi gözaltına aldığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.