FilistinHaberlerOrtadoğu

Silvan olayları müzakerenin başarısızlığının delilidir

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Siyonist gaspçıların işgal devleti İçişleri Bakanlığı’nın izniyle ve Siyonist güvenlik güçlerinin himayesinde yaptıkları yürüyüşün, Yahudileştirme faaliyetlerini ve Yahudi yerleşim birimi inşasını durdurmayı reddeden işgal devletiyle müzakerelerin faydasız olduğunu gösterdiğini söyledi.

Hamas’tan üst düzey bir yetkili, bugün (25 Nisan Pazar) yaptığı yazılı açıklamada, “Yahudileştirme faaliyetlerinin hız kazanması, Oslo takımının müzakereler peşinde koşmasının ve Batı Yaka’da Filistin direnişine karşı işgal devletiyle yapılan güvenlik koordinasyonunun sonucudur” dedi.

Mahmud Abbas başkanlığındaki Oslo takımını anlamsız barış müzakereleri peşinde koşmaktan vazgeçmesi yönünde uyaran Hamas, Kudüs halkını da Siyonist gaspçılara ve Siyonist güvenlik güçlerine karşı verdikleri mücadele nedeniyle kutladı.

Bu sabah işgal altındaki Kudüs’ün Silvan Mahallesi’nde Filistinli gençler ile Siyonist işgal güçleri tarafından korunan Siyonist gaspçılar arasında çıkan çatışmada en az beş Filistinli yaralandı.

Siyonist gaspçıların Vadi Hulve’de düzenledikleri yürüyüşü protesto eden Filistinlileri dağıtmak üzere göz yaşartıcı bomba ve plastik mermi kullanan işgal güçleri, Filistinli göstericilerden bazılarını da gözaltına aldı.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2022 (9) içerik yüklenmiştir.