FilistinHaberlerOrtadoğu

Silvan’daki Çatışmalarda İkisi Çocuk Beş Filistinli Yaralandı

İşgal altındaki Kudüs’ün Silvan beldesinde Filistinli gençler ile Siyonist işgal güçleri arasında yaşanan çatışmalar dün gece geç saatlere ve bu sabaha (27 Şubat Pazar) kadar devam etti.

Silvan beldesinde Filistinli gençlerle polislerden ve sınır muhafızlarından oluşan Siyonist işgal güçleri arasında süren çatışmalarda Siyonist işgal güçlerinin Filistinli gençlerin üzerine gerçek mermilerle açtığı ateş sonucu beş Filistinli gencin yaralandığı bildirildi.

Beldedeki yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Siyonist işgal güçleri beldedeki çeşitli bölgelere baskınlar düzenleyerek vatandaşların üzerine gerçek mermilerle ateş açtı ve göz yaşartıcı bomba attı.

İşgal güçlerinin beldeye yaptığı baskınlar üzerine Vadi Hulve, El-Bustan ve Derac Silvan mahallelerinde şiddetli çatışmaların yaşandığı, çatışmalarda beş Filistinlinin yaralandığını ve onlarca kişinin de atılan bombalardan çıkan gaz nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdiği bildirildi.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, yaralılar arasında yaşları on beşin altında iki de çocuğun bulunduğunu ve yaralıların hastaneye kaldırıldıklarını açıkladı.

Kudüs’teki Silvan beldesi sürekli işgal güçlerinin ve Siyonist gaspçıların saldırılarına maruz kalıyor ve belde halkının bu saldırılara karşı koyması nedeniyle neredeyse her gün çatışmalara sahne oluyor.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (16) içerik yüklenmiştir.