FilistinHaberlerOrtadoğu

Şin-Bet(Şabak) Gazze’de başarısız oldu

Gazze’deki Filistin Hükümeti İçişleri Bakanlığı yetkililerinden Halit İsa, Siyonist iç istihbarat birimi Şin-Bet’in Gazze’deki ajanlarını kaybetmesinden sonra Mossad’ın ve askeri istihbarat biriminin devreye girdiğini söyledi.

İletişim Bakanlığı’nca düzenlenen konferansta konuşan İsa, işgal devletinin aldığı darbelerin ardından Facebook, internet üzerinden anlık iletişim programı ve cep telefonları aracılığıyla Gazze Şeridi’nde kendisiyle işbirliği yapacak kişiler aramaya yöneldiğini bildirdi.

Siyonist işgal devleti dış istihbarat birimi Mossad ajanlarının Gazze’ye insani yardım getiren aktivistlerin arasına sızdığının belirlendiğini kaydeden İsa, “Gazze’deki duruma ilişkin bilgi toplayıp, en ufak detaylara varan raporlar yazan ajanlar ortaya çıkarıldı” dedi.

İletişim Bakanlığı’nda görev yapan müdürlerden, daire başkanlarından ve memurlardan 50 kişinin katıldığı konferansta konuşan İsa, 2005 yılında Siyonist işgal güçlerinin bölgeden çekilmesi ve ardından 2007’de Hamas’ın yönetimi ele alıp, işgal devletiyle yapılan güvenlik koordinasyonuna son vermesiyle, Siyonist işgal devletinin kendisine bilgi sağlayanlarla ve işbirlikçileriyle irtibatını kaybettiğini ifade etti.

Ajanlık faaliyetleriyle mücadele için “Düşmanla İletişime Karşı Ulusal Kampanya” adıyla yürütülen çalışmanın meyvesini verdiğine işaret eden İsa, birkaç ay önce başlatılan kampanya ile Siyonist istihbarata bağlı ajanların sayısını azaltmada olumlu sonuçlar sağlandığını kaydetti.

İşgal devletinin esir Siyonist asker Gilad Şalit’in yerini belirlemeye çalıştığını ancak tüm bu girişimlerin başarısız kaldığını bildiren İsa, Gazzelileri para karşılığında yardım isteyen şüpheli telefonlara karşı da uyardı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.