FilistinHaberlerOrtadoğu

Sina’da kaçırılan gençlerin aileleri: Çocuklarımız suçlu değiller

Sina’da kaçırılan dört gençten Abdullah Ebu’l-Cebin’in halası henüz dört yaşındayken annesini kaybeden Filistinli gence hem halalık ve hem annelik yapmış.

Arkadaşları ve yaşıtları arasında başarısıyla ve güzel ahlakıyla dikkat çeken Abdullah Ebu’l-Cebin’in arkadaşları hâlâ Filistinli gencin kaçırılmış olmasının şokunu yaşıyor ve aynı soruyu soruyorlar: “Abdullah da kaçırılır mı?!”

Abdullah Ebu’l-Cebin’in halası Menal Ebu’l-Cebin, vicdan sahibi herkese seslenerek, yeğeninin serbest bırakılması için ciddi şekilde çaba sarf etmelerini istedi.

Mısır yönetimiyle ilişkisi olan kurumlara da çağrıda bulunan Menal Ebu’l-Cebin, Abdullah’ın çalışkan bir çocuk olduğunu ve ilim talebi için Gazze Şeridi dışına çıktığını söyledi.

Kaçırılan gençlerden Abdu’d-Dayim Ebu Lebde’nin hikâyesi ise daha da acıklı. Anne-babasının tek oğlu olan Ebu Lebde’nin Türkiye’de bulunan halasını özlediği için Gazze Şeridi dışına çıktığı ifade edildi.

Filistinli gencin gözü yaşlı annesi, “Abdu’d-Dayim ne suç işledi de Rafah Kapısı’ndan birkaç metre ötede kaçırıldı?” diye sordu ve oğlunun can güvenliğinden Mısır yönetimi ile Filistin Yönetimi’nin sorumlu olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ağustos 2021 (22) içerik yüklenmiştir.