FilistinHaberlerOrtadoğu

Sinagog inşası savaş ilanı demektir

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi İzzet Er-Reşak, Siyonist işgalcinin Mescidi Aksa yakınlarında El-Harab adı verilen sinagogu inşa etmesinin savaş ilanı anlamına geldiğini söyledi.

İzzet Er-Reşak, bugün (15 Mart Pazartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Siyonist işgalciyi Kudüs ve Mescidi Aksa’yı hedef alan bu adımının yol açacağı sonuçlar konusunda uyaran Er-Reşak, El-Harab Sinagogu’nun Mescidi Aksa’nın enkazı üzerinde sözde Süleyman Mabedi’ni inşa planının bir parçası olduğunu bildirdi.

Siyonistlerin ihlallerinin Ramallah Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın müzakereleri yeniden başlatma kararıyla aynı döneme denk gelmesinin tesadüf olmadığını kaydeden Er-Reşak, Abbas yönetiminden müzakerelere yeniden başlama saçmalığına son vermesini istedi.

Batı Yaka’daki Filistin halkının Mescidi Aksa’yı korumak üzere hiçbir şey yapamamasının sorumluluğunu Abbas yönetimine yükleyen Er-Reşak, Ramallah Yönetimi’nin direniş taraftarlarını gözaltına aldığını ve işgalciyle güvenlik koordinasyonu yaptığını hatırlattı.

İslam ümmetini Mescidi Aksa’yı korumak için tarihi ve dini sorumluluğunu yerine getirmeye davet eden Er-Reşak, “Bu sadece Filistin halkının görevi değildir. Bilakis tüm İslam ümmetinin ve dünyadaki özgür insanların görevidir” dedi.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Bugün 22 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.