FilistinHaberlerOrtadoğu

Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü: Siyonistler’in silahları Filistinliler’in kemiklerini ufalıyor

Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü, Siyonist rejim İsrail askerlerinin dönüş yürüyüşüne katılan Filisitnlilere karşı kullandığı yeni silahlarının kemiklerini ufaladığını kaydetti.

Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü yaptığı açıklamada, Gazze’deki sağlık personelinin Siyonist rejimin askerlerinin kullandığı kurşunlar sonucu yaralanan birçok Filistinlinin kemiklerinin kırıldığı ve ufalandığını belirttiler.

Sınır Tanımayan Doktorlar ayrıca bu bağlamda yaralı Filistinlileri’in bu durumunu yansıtan bir belgesel film yayınladılar.

Öte yandan, Gazze Şeridi sınırına yakın Siyonist yerleşkelerinde bugün sabah saatlerinden itibaren Filistinli gençlerin uçurttuğu yangın balonlar ve uçurtmalar sebebiyle 20 ayrı yangın çıktığı ifade edildi. İşgalcilere ait Mivzak Live sitesinin konuyla ilgili yayınladığı haberde, Kissufim’de 7 ve Beeri Siyonist Yerleşkesi’nde 4 yangın çıktığı bildirildi.

Filistinli gençlerin basit araç ve gereçlerle yaptığı ve Gazze Şeridi’nden sınırın diğer tarafına gönderdiği balonlar ve uçurtmalar işgal altındaki topraklarda bugüne kadar yüzlerce yangına sebep oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Şubat 2024 (22) içerik yüklenmiştir.