ArabistanHaberlerOrtadoğuYemen

Sınır Tanımayan Doktorlar örgütünden Yemen’de düğün konvoyuna saldırıya sert kınama

Sınır Tanımayan Doktorlar örgütü, saldırgan Suudi rejimi savaş uçaklarının Yemen’in Hıcce eyaletinde bir düğün konvoyuna saldırarak kana bulamasını korkunç niteleyerek kınadı.

Mehr Haber Ajansının el-Meyadin televizyonundan naklen bildirdiğine göre Yemen’de Sınır Tanımayan Doktorlar örgütü, sivillere saldırının insan haklarının ihlali olduğunu bildirerek söz konusu düğün konvoyuna katılanlardan hiç kimsenin askeri kıyafetli olmadıkları gibi silah da taşımadıklarını bildirdi.

Sınır Tanımayan Doktorlar örgütüne mensup doktorların söz konusu saldırıda 13’ü çocuk olmak üzere bir çok yaralıyı tedavi ettiğini belirten Sınır Tanımayan Doktorlar örgütü, Yemen’de çatışma halinde olan tüm taraflardan sivillerin can güvenliğini korumalarını ve çatışmaları sivillerden uzak tutmalarını istedi.

Tecavüzcü Suudi koalisyonu, geçtiğimiz pazar günü sabah saatlerinde Hıcce eyaletinde düzenlediği saldırıda onlarca sivil hayatını kaybetmiş çok sayıda sivil de yaralanmıştı.

El-Mesire TV kanalı, işgalci Suud koalisyon uçaklarının Haceh Eyaletinin Abs bölgesine düzenlediği saldırıda en az 18 sivilin şehit olduğunu ve 13 kişinin de yaralandığını duyurmuştu.

Suud koalisyon uçakları, daha önce de Beni Geys bölgesinde bir düğün merasimine saldırı düzenlemiş içinde gelinin de bulunduğu 33 kişinin şehit olmasına ve 55 kişinin de yaralanmasına neden olmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Mayıs 2022 (28) içerik yüklenmiştir.