FilistinHaberlerOrtadoğu

Sionist gaspçılara Batı Yaka’ya giriş izni verilecek

Siyonist işgal radyosu bu sabah (19 Temmuz Pazartesi) Haaretz gazetesine dayanarak verdiği haberde, Siyonist işgal ordusunun Yahudi gaspçıların Filistin Özerk Yönetimi kontrolündeki Batı Yaka kentlerine girme yasağını kaldırmayı düşündüğünü açıkladı.

Haaretz gazetesi, “Filistin Özerk Yönetimi’nin kontrolü altındaki bölgelerde güvenlik durumundaki büyük iyileşmenin ve Filistin güvenlik birimleriyle “İsrail” güvenlik güçleri, arasındaki güvenlik koordinasyonunun ardından bu politika değişikliği gündeme geldi” dedi.

Siyonist gaspçıların işgal altındaki Batı Yaka kentlerine girişi 2. İntifada’nın ardından ve birçok kaçırma olayının yaşanmasından, Batı Yaka kentlerine yanlışlıkla giren veya direniş güçleri tarafından içeri çekilen Siyonist gaspçılardan bazılarının öldürülmesinden sonra 2000 yılının sonlarından itibaren yasaklanmıştı.

Yaklaşık üç yıl önce 1948’de işgal edilen Filistin topraklarında yaşayan vatandaşların bazı Filistin kentlerine girişine aşamalı olarak izin verildiği ve şu anda tüm kentlere girişlerinin serbest olduğu bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2022 (14) içerik yüklenmiştir.