FilistinHaberlerOrtadoğu

Sivil siyonist yahudiler yine Mescidi Aksa’ya baskın düzenledi

Aşırı olarak nitelendirilen bazı yahudi cemaatlerine mensup şiddet gruplarının bugün (24 Temmuz Çarşamba) sabah yine Mescidi Aksa’ya baskın düzenledikleri bildirildi. Baskıncıların her zaman olduğu gibi işgal polisinin kontrolü altında bulunan Mağribliler kapısını kullanmaları dikkat çekti. “Sivil” ve “radikal” olarak nitelendirilen yahudi terör gruplarının Mescidi Aksa’ya yönelik baskınlarında sürekli Mağribliler kapısını kullanmaları baskınların işgal istihbaratı tarafından organize edildiği yönündeki bilgileri doğruluyor.

Yahudi cemaatlerine mensup 32 sivil teröristin bugün sabah saatlerinde Mescidi Aksa’ya girerek polisin sıkı güvenlik tedbirleri altında cami içerisinde değişik yerlerde dolaştıkları ifade edildi.

Olaya şahit olanlar baskın esnasında, caminin içinde oluşturulan ilim halkalarında yüzlerce ilim talebesi bulunduğunu ve yahudi terör gruplarının baskınlarına tepki amacıyla yüksek seslerle tekbirler getirdiklerini ifade ettiler. İlim talebelerinin bu tepkilerine karşı polis de onları sıkıştırarak, etraflarından kuşatmaya almak suretiyle herhangi bir fiili tepkide bulunmalarını engellemeye çalıştı.

İşgal polisi ayrıca Mescidi Aksa kapısında ilim talebelerinin tek tek kimliklerini kontrol etti ve içlerinden bir kişiyi tekbirlerden dolayı tutuklama girişiminde bulundu.

Olayları takip edenler işgal güçlerinin son dönemde Mescidi Aksa’da oluşan ilim halkalarından ciddi şekilde rahatsız olduklarına ve onları huzursuz etmeye çalıştıklarına dikkat çektiler.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2023 (40) içerik yüklenmiştir.