FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist asker esir edene 1 milyon Ürdün Dinarı

Esirler ve Özgürlüğüne Kavuşanlar Derneği “Vaid”, Filistinli esirlerle değişimde kullanılmak üzere Siyonist asker esir alacak kişi veya kişilere bir milyon Ürdün dinarı vermeye hazır olduklarını söyledi.

İşgal zindanlarındaki esirlere en ağır işkencelerin yapıldığını ve hiç kimsenin esirlerin sorunlarıyla ilgilenmediğini ifade eden dernek, esirlerin özgürlüğüne kavuşturulması için herkesin elinden gelen çabayı göstermesi gerektiğini bildirdi.

Esirler ve Özgürlüğüne Kavuşanlar Derneği “Vaid”, bugün (18 Kasım Çarşamba) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, “Siyonist derneklerden biri, Siyonist asker Gilad Şalit’in akibetiyle ilgili ayrıntılı bilgi verecek kişiye on milyon dolar teklif etti. Bu, istihbaratlarının iflas ettiğinin açık delilidir” ifadelerine yer verildi.

Bildiride, davası uğruna sahip olduğu en değerli varlıklarını feda eden Filistin halkının, Siyonist işgalcinin içine düştüğü büyük çıkmazın göstergesi sayılan bu tür ucuz vaatlere kanmayacağı dile getirildi.

Esirler ve Özgürlüğüne Kavuşanlar Derneği “Vaid”, Siyonist asker esir alma karşılığı verdiği sözün ciddiye alınmasını isteyerek, Siyonist işgal devletinde yaşayanların da bu çağrıdan yararlanabileceklerini söyledi.

Dernek, esirlerin özgürlüğüne kavuşturulması için canların ve malların kolaylıkla feda edilebileceğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2023 (12) içerik yüklenmiştir.