FilistinOrtadoğu

Siyonistlere taş atan genç işgal askerleri tarafından yaralandı

Batı Yaka’nın Nablus’a bağlı Balata mülteci kampından bir gencin Siyonist askerlerin ateş açması sonucu ağır yaralandığı belirtildi.

İşgal radyosu verdiği haberde, bir Siyonist askere taş atan ve kafasından ağır yaralanmasına neden olan Filistinli gence diğer askerlerin ateş açması sonucu Filistinli gencin ağır yaralandığını duyurdu.

Yaralı gencin durumu hakkında bilgi veren Filistinli kaynaklar ise, Siyonist askere taş atan Filistinli gencin birçok yerinden yaralandığını ve durumunun kritik olduğunu ifade ettiler.

Kaynaklar devamla, hadisenin ardından olay yerine gelen çok sayıda işgal askerinin, bölgeyi askeri bölge ilan ederek giriş çıkışları yasakladıklarını ifade ettiler.

Siyonist işgal askerleriyle Siyonist gaspçıların tahrikleri karşısında dayanamayan Filistinliler bazen bireysel eylemlerde bulunuyor ve işgal güçlerinin yanında Siyonist gaspçılara da basit imkânlarla saldırıyorlar. Filistinli gençlerin yaralanma veya öldürülme ihtimaline rağmen bu tür eylemlere girişmeleri yaşadıkları psikolojik baskıyı yansıtıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2023 (30) içerik yüklenmiştir.