FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist askeri araç tahrip edildi

Filistin direniş mücahitleri Gazze’nin doğu kesiminde bulunan Şuheda Mezarlığı’nın doğusunda Siyonist işgal ordusuna ait askeri bir cipi yola döşedikleri mayını patlatarak havaya uçurduklarını duyurdu.

Görgü tanıkları, Siyonist işgal ordusuna ait askeri araç konvoyunun Şüheda Mezarlığı’nın doğu kesiminden Gazze’nin doğu tarafına hareket ettiği bir sırada, yola döşenen patlayıcının patlatılması üzerine askeri ciplerden birinin alev aldığını ve tamamıyla tahrip olduğunu söyledi.

Patlamanın ardından işgal askerleriyle direniş mücahitleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını bildiren görgü tanıkları, çatışmaların yoğunlaşması üzerine işgal ordusunun iki Merkava tankı ve askeri ambulansla destek birliği gönderdiğini belirtti.

Eylemi üstlenen Halk Cephesi’nin askeri kanadı Ebu Ali Mustafa Tugayları, operasyonla ilgili olarak askeri bir bildiri yayınladı.
Ebu Ali Mustafa Tugayları bildiride şöyle dedi: “Gazze’nin doğu kesiminde işgal ordusuna ait bir cipi Cuma günü saat 12:30’da yola döşediğimiz patlayıcıyla hedef aldık. Patlamanın ardından işgal güçleriyle şiddetli çatışmaya giren mücahitler, düşmana karşı otomatik silahlarla ve havan toplarıyla karşı koydular”.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.