FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist askerler, bazı Filistinli milletvekillerini gözaltına aldı

Siyonist rejim askerleri bu sabah, Ürdün Nehri Batı Yaka’nın muhtelif noktalarına baskın düzenleyerek, aralarında milletvekilleri dahil bazı Filistinlileri gözaltına aldılar.

Filistin el Yevm haber sitesinin bildirdiğine göre, bu sabah onlarca İsrail askeri, Batı Yaka’da Nur Şems Kampı’ndaki Filistinlilere baskın düzenleyerek, Filistinli milletvekili Fethi Kar’avi’yi gözaltına aldılar.

İşgal askerleri ayrıca el Halid’de Mahmut Ramhi, Basem Zaharir, Tulkerem’de Riyad Raddat ve Kalkaliya’da İmad Nufeel adlı milletvekilerini gözaltına aldılar.

Siyonistler ayrıca, Nablus’ta Fetih hareketi mensuplarından Beha Mahmut Merşud’un da aralarında olan 3 Filistinli’yi gözaltına aldılar.

Siyonist askerlerin bugün ayrıca Cenin kampında Filistinlilere karşı göz yaşartıcı gaz ve kurşun kullanması sonucu birkaç kişi yaralandı.

Öte yandan, Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşleri kapsamında dün Gazze sınırında gösteri yapan Filistinlilere işgal güçlerinin ateş açması sonucu 3 kişinin şehit olduğu ve onlarcasının da yaralandığı belirtildi.

“Direniş bizim tercihimiz” sloganıyla yapılan faaliyetlere binlerce kişi iştirak etti.

Çatışma noktalarında bulunan Filistin Enformasyon Merkezi muhabirleri verdikleri bilgide “Tercihimiz direniş” sloganıyla düzenlenen Cuma etkinliklerine iştirak eden Filistinli gençlerin, keskin nişancıların saldırılarını önlemek için lastik yaktıklarını ve hazırladıkları yangın balonları Gazze çevresindeki yerleşkelere gönderdiklerini ifade ettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 19 Nisan 2024 (39) içerik yüklenmiştir.