FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist bakan Filistinli direnişçilerin ateşinden kılpayı kurtuldu

Siyonist işgal ordusunun Cuma günü El-Halil’de meydana gelen silahlı eylemle ilgili basına getirdiği yasak kararını kaldırması üzerine direnişçilerin yaptığı eylemle ilgili ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

İki kişinin yaralandığı silahlı eylem askerlerin paniklemesine neden olurken, güvenli bildiği Hz. İbrahim Camii çevresinde eylem gerçekleştirilmesi işgal rejimini de sarsmıştı.

Haberle ilgili yasağın kaldırılmasıyla önemli bir ayrıntı daha gün yüzüne çıktı. Siyonist kaynaklar, silahlı eylemin gerçekleştiği noktada Siyonist işgal yönetimi Sosyal Eşitlik Bakanı Gila Gamliel’in de bulunduğunu ve saldırı esnasında korumaları tarafından korunmaya çalışıldığını belirttiler.

Cuma (6 Kasım) günü akşam Hz. İbrahim Camii yakınlarında Siyonist asker ve yerleşimcilere karşı Filistinli keskin nişancı tarafından yapılan eylemde biri ağır iki kişi yaralanmıştı.

Eylemden sonra işgal güçleri bölgeyi ablukaya almış, giriş ve çıkışları günlerce kapatmış ve eylemi yaptıktan sonra kaçan kişiyi yakalamak için geniş çaplı operasyona başlamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (40) içerik yüklenmiştir.