FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist bakanlar ‘yanan uçurtma ve balonlar’ nedeniyle birbirine düştü

Siyonist İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, Gazze’den yakınlardaki Yahudi yerleşim yerlerine gönderilen ‘yanan uçurtma ve balonlara’ karşı alınacak önlemler konusunda Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot ile tartışan Eğitim Bakanı Naftali Bennett’i eleştirdi.

“Ynet” haber sitesine göre, İsrail güvenlik kabinesinin dünkü toplantısında Eğitim Bakanı Bennett ile Genelkurmay Başkanı Eisenkot arasında Gazze’den İsrail tarafına gönderilen “yanan uçurtma ve balon” meselesiyle ilgili tartışma yaşandı.

Haberde, kabine toplantısında İsrail ordusunun yanan uçurtma ve balonlara karşı alacağı önlemlerin masaya yatırıldığı belirtildi.

Güvenlik kabinesi, İsrail askerlerinin, yanan uçurtma ve balonların gönderildiği yerlere ateş açabilmesine onay verirken, Bennett buna itiraz ederek daha sert adımlar atılmasını önerdi.

Diğer kabine üyelerinin yanan uçurtma ve balonları gönderenlerin arasında çocukların da bulunduğunu hatırlatması üzerine Bennett, “Neden halkımızın yaşadığı yerlere bu ‘silahları’ gönderenleri kim olursa olsun vurmuyoruz? Neden doğrudan onlara değil de yakınlarına ateş ediyoruz?” diyerek tartışmayı başlattı.

Bennett’in sözleri üzerine Genelkurmay Başkanı Eisenkot, söz konusu çocukları ya da gençleri vurmanın doğru olmadığına inandığını belirtti. Eisenkot, “Yanan uçurtma ve balon gönderilen hücrelerin üzerine bomba atmamızı mı öneriyorsunuz?” diyerek Bennett’i eleştirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.