FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Basın: İstihbarat başkanı, Mossad’ın yüz karasıdır

Kassam komutanı Mahmud Mebhuh suikastı Siyonist basın yayın organlarının gündemindeki yerini korumaya devam ediyor. Suikastı ve suikastın arkasındaki Mossad başkanı Meir Dagan’ı yerden yere vuran Siyonist basını, Mossad’a bağlı ajanların İngiliz pasaportu kullanmaları nedeniyle bu ülkeyle girilen diplomatik krize de geniş yer verdi.

Siyonist basında çıkan haber, yorum ve analizleri değerlendiren Londra menşeli el-Hayat gazetesi, dün (19 Şubat Cuma) ayrıntılı bir haber yayınladı. El-Hayat, haberde şu hususlara dikkat çekti: “Siyonistler, Mossad Başkanı Meir Dagan’ı artık “İsrail’in James Pond’u olarak görmüyorlar. Çünkü suikasttan kısa bir süre sonra Dubai polisi katilleri ve katillerin arkasında güçleri deşifre etti”.

El-Hayat gazetesi, Haaretz’in yazarlarından Ari Şavit’in şöyle dediğini aktardı: “Mossad’ın daha önce yaptığı başarılı eylemler nedeniyle ona başkanlık eden Dagan Siyonistler tarafından çok seviliyordu. Gelişmeler karizmasına karizma katmış ve ismini fazlasıyla yüceltmişti. Fakat Dubai suikastı hem kendisini hem de başında bulunduğu teşkilatı baş aşağı etti”.

Şavit devamla şöyle diyor: “Suikastın arkasında Mossad olduğu kesinleşirse o zaman dün ulusal kahraman ilan edilen Dagan başarısız adam, Siyonistlerin yüce adamı bu kez Siyonistlerin yüz karası olacaktır”.

Siyonist basını İngiliz Dışişleri’nin Siyonist büyükelçiyi dışişlerine çağırıp sahte İngiliz pasaportlarının kullanılmasından son derece sıkıntı duyduklarını ve bu konuda tedirgin olduklarını bildirip açıklama istemesine de geniş yer verdi.

El-Hayat gazetesi İrlanda senatörü Mark Daily’nin Siyonist işgal radyosuna şu açıklamayı yaptığını aktardı: “Dublin ile Tel Aviv arasındaki ilişki iyi düzeyde değil. Sahte İrlanda pasaportlarının kullanılması diplomatik krizin başlangıcı olabilir”.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.