FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Çeteler Beytlahim’de Filistinli Çiftçiyle Oğluna Saldırdı

İşgal altındaki Filistin topraklarında karışıklık çıkarıp saldırılarına devam eden Siyonist yerleşimci çeteler Batı Yaka’nın güneyine düşen Beytlahim şehrinin doğusundaki Teku’ beldesinde Filistinli çiftçiyle oğluna saldırdı.

Teku’ Belediye Başkanı Teysir Ebu Mufrih, beldenin toprakları üzerine inşa edilen gayri meşru Teku’ yerleşkesinden gelen bir grup yerleşimcinin Filistinli çiftçi Ali Musa Hamid (60) ile oğlu İyad’a Rahme bölgesinde topraklarını korumaya çalışırken saldırdığını, bir müddet baba ile oğlu ve onlara ait traktörü alıkoyduğunu söyledi.

İşgal altındaki Filistin topraklarına yerleştirilen ve kendi aralarında çete ve örgüt kuran Siyonist yerleşimciler fırsat bulduklarında Filistinlilere saldırmaktadırlar. Evlerini, camilerini ve araçlarını kundaklamakta; hayvanlarını, tarım ürünlerini ve zeytin ağaçlarını telef etmektedirler. İşgal güçlerinin kendilerini yakalamadığını ve işgal mahkemelerinin de kendilerini cezalandırmayacağını bilen bu haydutlar saldırılarını korkusuzca yapmaktadırlar.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.