FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist çeteler Filistinli bir ailenin evini daha kundaklamaya çalıştı

Siyonist çeteler, bir hafta önce Nablus’a bağlı Duma köyünde Devabişe ailesine yönelik işledikleri cinayetin aynısını bu sabah Eriha yolu üzerinde bulunan Filistinli bir aileye yönelik de karşı işleme teşebbüsünde bulundu.

Batı Yaka’daki yerleşkeleri takipten sorumlu Filistinli yetkili Ğassan Dağlas yaptığı açıklamada, birkaç kişiden oluşan Siyonist bir grubun bugün (08 Ağustos Cumartesi) sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Eriha şehrine giden yolun üzerinde yaşayan El-Ka’bane Araplarından bir aileye saldırıda bulunduklarını söyledi.

Ğassan Dağlas yaptığı açıklamanın devamında Mahmud El-Ka’bane adındaki Filistinli vatandaşın evine saldıran Siyonist çetenin, evin ihata duvarı üstünden molotof ve yanıcı cam şişeler attıklarını, ancak atılan molotof ve cam şişelerin ihata duvarına çarpması sonucu aile fertlerinin büyük bir faciadan kurtulduğunu, saldırganların ise olay yerinden hızla kaçtıklarını ifade etti.

Saldırı üzerine evin çevresinde toplanan Filistinlilerin kendi imkanlarıyla ateşi söndürdüğü bildirildi.

Geçen hafta, yine Siyonist çeteler sabah erken saatlerde Nablus’a bağlı Duma köyünde Filistinli Devabişe ailesinin evini kundaklamış, kundaklama sonucu ailenin en küçük bireyi olan 18 aylık Ali Devabişe şehit olmuştu. Yaralanan üç kişiden biri olan baba Sa’d Devabişe ise bugün şehit oldu. Vücudunun %90’ı yanmış olan annenin durumu da ciddiyetini koruyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.