FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist cezaevi idaresi esirlere iftarı 7 saat önceden veriyor

Esirler Araştırma Merkezi Müdürü eski esir Rafet Hamdune, Siyonist cezaevi idaresinin günün ana öğününü iftar vaktinde vermeyi reddettiğini ve esirlerin toplu halde teravih namazı kılmasına izin vermediğini söyledi.

Hamdune, bugün (13 Ağustos Cuma) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, Siyonist cezaevi idaresinin esirlerin Ramazan ayındaki ihtiyaçlarına hiçbir konuda aldırış etmediği ve aynı bölümde kalan esirlerin birlikte teravih namazı kılmalarına izin vermediği ifade edildi.

Cezaevi idaresinin akşam saat 18:00’de esirlere yumurta, reçel ve birkaç gram peynir gibi hafif bir öğün verdiğini, iftar yemeğini ise öğle saatlerinde ve akşam ezanından yaklaşık 7 saat önce verdiğini söyleyen Hamdune, bu yemek programının esirlerin Ramazan ayındaki programına uygun olmadığına dikkat çekti.

Esirlerin ve özellikle de Gazze Şeridi’nden olup dört yıldır ailelerinin ziyaretine izin verilmeyenlerin Ramazan ayında oldukça zor şartlarda oruç tuttuklarına işaret eden Hamdune, insan hakları örgütlerini ve ilgili tüm kuruluşları esirlerin şartlarının iyileştirilmesi için çabaları yoğunlaştırmaya davet etti.

Esirler Araştırma Merkezi Müdürü, esirlerin serbest bırakılmasını sağlamak için de Batı kamuoyuna esirler sorununun anlatılmasını ve Siyonist işgal devletine baskı yapılmasının sağlanmasını talep etti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (24) içerik yüklenmiştir.