FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist cezaevlerinde kötü muamelede artış yaşanıyor

Esirler Araştırma Merkezi, Siyonist işgal devletindeki Cezaevleri İdaresi’nin Mecdu Cezaevi’ndeki çocuk esirlere, Damun ve HaSharon cezaevlerindeki kadın esirlere ve Merac Er-Ramle Hastanesi’ndeki esir hastalara yönelik baskı ve ihlallerini artırdığını söyledi.

Esirler Araştırma Merkezi Müdürü Rafet Hamdune, bugün (8 Temmuz Perşembe) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, esirlere yönelik baskılardaki artışın Siyonist kamuoyunun işgal hükümeti üzerindeki baskısının artmasıyla aynı zamana denk geldiğine dikkat çekti.

Hamdune, esir Siyonist asker Gilad Şalit’in serbest bırakılmasını isteyen protesto gösterilerinin ve Siyonist zindanlardaki Filistinli esirlere daha çok baskı yapılmasını isteyen “Şalit yasası”nın baskı ve ihlallerdeki artışa neden olduğunu ifade etti.

Mecdu Cezaevi’nde 100 Filistinli çocuk esiri hedef alan ve 27 esirin yaralandığı çatışma gibi büyük ihlallerin yaşandığını kaydeden Hamdune; Er-Ramle, Şatta, Nafha, Hadarim ve Filistinli esirlerin bulunduğu diğer zindanlarda baskı ve ihlallerin de sürdüğünü söyledi.

Hamdune; gazetecileri, politikacıları, insan hakları savunucularını, yazılı ve görsel medyayı Siyonist cezaevlerindeki insan hakları ihlallerine ışık tutmaya davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Eylül 2021 (14) içerik yüklenmiştir.