FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist cinayetlere karşı eli bağlı durmayacağız

Filistin Halk Direniş Komiteleri’nin resmi sözcüsü Ebu Mücahid, Siyonistlerin Gazze’ye yönelik saldırılarının doğuracağı sonuçlardan sadece işgal devletinin sorumlu olacağını belirterek, Filistin halkına karşı işlenen cinayetler karşısında direnişin eli kolu bağlı durmayacağını ve şu an var olan nisbi barış ortamının da uzun sürmeyeceğini söyledi.

Ebu Mücahid, bugün (05 Eylül Cumartesi) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Siyonistlerin vahşi saldırılarını bu şekilde artırmaları hiç de hayra alamet değil. Filistin direnişi en kötü ihtimale bile karşı koymaya hazırdır. Siyonistlerin Filistin halkına yapacağı saldırılara misilleme yapma gücüne de sahiptir”.
Ebu Mücahid, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Siyonistler son operasyonlarla Gazze’ye hakim olan nisbi barış ortamını hedef alıyor. Düşman, Gazze halkının huzurunu kaçırmak ve gergin bir ortam hazırlamak için bu operasyonları düzenliyor”.

Düşmanın tekrarlanan cinayetlerine karşı direnişin uzun süre susmayacağını ve suskunluğun sonunda mutlaka patlamanın geleceğini belirten Ebu Mücahid, direnişin önünde münasip yollarla düşmanın saldırılarına karşılık vermekten başka alternatifin olmadığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.