FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist cumhurbaşkanı’nın tutuklanması için dava açıldı

Merkezi İsviçre’de bulunan “Herkes İçin Hukuk” Derneği, resmi bir ziyaret için bugün (28 Mart Pazartesi) İsviçre’ye gelmesi beklenen Siyonist Cumhurbaşkanı Şimon Perez’in ülkeye ayak bastığı an tutuklanması için savcılığa başvuruda bulundu.

Savcılığa sunulan dava dilekçesinde Siyonist işgal rejimi liderlerinin Filistin halkına karşı savaş suçu işledikleri hatırlatıldı.

“Herkes İçin Hukuk” Derneği Başkanı ve Gazze Ablukasına Karşı Avrupa Girişimi üyesi Enver Ğarbi, “İsviçre Savcısı’na bugün Siyonist Cumhurbaşkanı Şimon Pezer’in İsviçre’ye girdiği an tutuklanması için başvuruda bulunduk” dedi.

Ğarbi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada İsviçre yönetiminin Perez’i işlediği suçlar nedeniyle tutuklaması gerektiğini belirterek İsviçre’nin insan hakları ve hukuk alanındaki sicilinin bunu gerektirdiğini söyledi.

“Herkes İçin Hukuk” Derneği Başkanı, Birleşmiş Milletler tarafından hazırlanan Goldstone Raporu’nun Siyonist işgal liderlerinin Gazze Savaşı’nda Filistin halkına karşı savaş suçu işlediğini belirttiğine dikkat çekti.

Enver Ğarbi, Filistin davasına destek veren yirmiyi aşkın insan hakları örgütü ve sivil toplum kuruluşunun Şimon Perez’in ziyaretini protesto etmek için bugün Cenevre’de İsviçre Hükümeti binası önünde gösterisi yapmaya çağırdığını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (3) içerik yüklenmiştir.