HaberlerİranOrtadoğu

Siyonist devlet terörizminin kökü kazınmalıdır

Siyonist rejim Başbakanı Netanyahu’nun sözlerine tepki gösteren İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, Netanyahu’nun sözlerinin Siyonist liderlerin saldırganlığı ve işgalci niteliğini açıkça ortaya koyduğunu belirtti.

Siyonist rejimin devlet terörizminin kökünün kazınması gerektiğini vurgulayan Mihmanperest, İKÖ ve Arap Birliği’nin, Filistin’i ve İslami değerleri desteklemesi konusundaki sorumluluğu üzerinde de vurgu yaptı.

Netanyahu’nun Kudüs konusundaki sözlerine karşılık Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü “bu tür açıklamaların Siyonist rejim liderlerinin Müslümanların ve diğer İllahi dinlerin en kutsal konumlarına saldırganlığını ve işgalci niteliğini açıkça ortaya koyuyor ayrıca Siyonist yetkililerin İslami kutsal mekanların ve eserlerin yok edilmesi yönündeki şom niyetlerini de gösteriyor. Bu da tüm dünya için tehlikedir” dedi.

Mihmanperest “gelecek günlerde İKÖ ve Arap Birliği’nden, bu kez Siyonist yetkililer tarafından açıkça dile getirilen bu büyük tehlikeyi ciddiyetle takip etmesi, bu tür tutumların yok edilmesi için gerçekçi tedbirleri değerlendirmesi ve sadece rejimi kınamakla kalmayıp geç kalmadan etkili tedbirlerle bu konuda çok yönlü çözümler belirlemesi bekleniyor” dedi.

Netanyahu’nun İran’dan diktatör ve vahşilik gibi hoş olmayan sözlerle bahsetmesi konusundaki bir soruya karşılık Sözcü şu yanıtı verdi: “bu tür sözler, güvensiz Siyonist yetkililere ve şeytani düşüncelerine yakışıyor. Onlar pratikte bu sözleri defalarca tekrarladılar. Kendiler ve varisleri bu tür aşağılık düşüncelerin bir parçasıdır.”

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.