FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist düşmanı büyük sürprizler bekliyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın dün (23 Ocak Cumartesi) Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta “Gazze: Direniş ve Zafer” sloganıyla düzenlediği Furkan Savaşı’nın birinci yıldönümünü anma etkinliğine binlerce kişi katıldı.

Etkinlikte konuşan Hamas Hareketi’nin Lübnan’daki siyasi sorumlusu Ali Bereke, savaşta şehit düşenlerin kanlarının asla boşa gitmeyeceğini söyledi.

Konuşmasında Siyonist zindanlarda yatan Filistinli esirlere de değinen Bereke, esirlere selam ve sevgilerini gönderdi.

Siyonist düşmanın son savaşta Gazze’de direnişi bitirmek istediğine işaret eden Bereke, “Fakat Gazze halkı direnişleriyle ve kanlarıyla, gösterdikleri sabır ve sebatla, topraklarını savunmalarıyla ve mücahitlerin gayretleriyle düşmanın hedeflerini boşa çıkardı ve düşmanı eli boş ve zillet içinde geri gönderdi” dedi.

Siyonist işgal güçlerinin kısa süreli yeni bir savaş tehdidinde bulunduklarını hatırlatan Bereke, böyle bir savaşın gerçekleşmesi halinde Siyonist düşmanın daha önce olduğu gibi yine yenileceğini ve başarısız olacağını söyledi.

Hamas Hareketi’nin Lübnan’daki siyasi sorumlusu Ali Bereke, “Siyonist düşmanı ve ordusunu büyük sürprizler bekliyor” şeklinde konuştu.

Gazze’ye uygulanan ambargonun ağırlaştırılmasının, Mısır Hükümeti’nin Gazze sınırına çelik duvar inşa etmeye başlamasının ve uzlaşı tasarısında düzeltme yapılması talebini reddetmesinin ve Amerikan Yönetimi’nin uzlaşıya karşı olmasının sebebini soran Bereke daha sonra şöyle dedi: “Çünkü onlar Amerika’nın ve Siyonistlerin çıkarları için Filistin davasının tasfiye edilmesini istiyorlar. Bu da ancak direnişi yok etmekle mümkün. Fakat bu onların rüyası ve Allah’ın izniyle bu rüya asla gerçekleşmeyecek.”

Başa dön tuşu
Bugün 13 Mayıs 2021 (14) içerik yüklenmiştir.