FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist düşmanı her yerde vuralım

Filistin Halk Direnişi Hareketi, Siyonist düşmanı kutsal mekanlara saldırılarına devam etmesinin yol açabileceği sonuçlar konusunda uyararak, mücahitlerine sadece güçten anlayan Siyonist düşmanı her yerde vurma çağrısında bulundu.

Halk Direnişi Hareketi Genel Sekreteri Zekeriya Doğmuş, bugün (17 Mart Çarşamba) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı.

“Siyonist düşman kutsal mekanlarımıza saldırılarını sürdürürken ve Mescidi Aksa yıkılıp yerine sözde Süleyman Mabedi inşası planları yapılırken, bu yönde atılan adımların en tehlikelisi olarak El-Harap Sinagogu’nun açılışı yapılırken, güvenlik koordinasyonunun kahramanları ve düşmanın bekçileri çıkıp düşmanla aynı safta yer alıyorlar. Mücahitleri tutuklayıp zindanlara doldurmakla yetinmeyip, halkımızın Siyonist düşmana öfkesini dile getirmesini de engelliyorlar. Bu yaptıklarını Allah’a ve Rasulü’ne ihanet ve halkımızın özgürlük ve bağımsızlık isteğine karşı düşmanla işbirliği kabul ediyoruz.”

Kudüs halkının direnişini ve kutsal mekanları savunmak için başlattığı intifâdayı öven Doğmuş, Arap ve İslam ülkeleri halklarını Siyonist işgal devletinin cinayetlerine karşı harekete geçmeye davet etti. Doğmuş, “Akidemizin bir parçası olan Kudüs ve Mescidi Aksa için öfkelenmeyeceksek, ne zaman öfkeleneceğiz?” diye sordu.

Abbas yönetiminden direnişin elini serbest bırakmasını ve düşmanla güvenlik koordinasyonuna son vermesini isteyen Doğmuş, Filistinli direniş gruplarını da birlik olmaya davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ocak 2022 (42) içerik yüklenmiştir.