FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist düşmanla müzakere siyasi intihardır

Filistin Parlamentosu Başkanı Birinci Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Kudüs’ün Yahudileştirilmesi çalışmaları ve Filistin halkına yönelik saldırılar sürerken Arap Barış Girişimi İzleme Komitesi’nin ve Arap dışişleri bakanlarının Siyonist düşmanla doğrudan müzakerelere onay vermesini kınadı.

Dr. Ahmed Bahr, dün (4 Ağustos Çarşamba), Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yaz kamplarının kapanış töreninde yaptığı konuşmada, müzakerelere devam kararının Siyonist işgalciye verilmiş siyasi bir destek olduğunu; Kudüs’ün Yahudileştirilmesine, işgal altındaki Batı Yaka’da ve Mescid-i Aksa çevresinde daha çok Yahudi yerleşim birimi inşa edilmesine yeşil ışık yaktığını ifade etti.

“Kudüs’ün ve Yahudi yerleşim birimi inşasının müzakere masasında olmayacağı açıklandıktan sonra, Filistinli müzakereciler ne üzerine müzakere yapacaklar?” diye soran Bahr, doğrudan müzakerelerin “siyasi intihar” olduğunu söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği yaz kurslarının kalitesine ve seviyesine övgüde bulunan Bahr, “Bu kamplar, Filistin halkının sabiteler ve direnişi koruma esası üzerine kurulu birlik ve bütünlük yönünde ilerlediğini gösteriyor” dedi.

Dr. Ahmed Bahr, Gazze’de düzenlenen bu kampların Kudüs’ü özgürlüğüne kavuşturacak nesilleri yetiştirdiğine işaret etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (2) içerik yüklenmiştir.