FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gardiyanlar Filistinli kadın esiri hastanede yatağa bağladı

Filistin Esirleri Merkezi, Siyonist işgal zindanlarında tutulan Filistinli kadın esirlerin en kıdemlisi olan Lina El-Cerbuni’nin 1948’de işgal edilen topraklardaki Meir Hastanesi’ne kaldırıldığını bildirdi.

Siyonist işgal cezaevi yönetiminin Filistinli kadın esirlerin baskısı ve açlık grevi eylemi başlatma tehditleri üzerine tıbbi ihmal nedeniyle sağlık durumu kötüye giden kadın esir Lina El-Cerbuni’yi hastaneye sevk etmeyi kabul ettiği kaydedildi.

Filistinli kadın esirin safra kesesinde iltihap olduğunu ve ağırlığından yaklaşık yirmi kilo kaybettiğini açıklayan Filistin Esirleri Merkezi, Lina El-Cerbuni’nin en kısa sürede ameliyat olması gerektiğini belirtti.

Kadın esirlerin avukatı Tağrid Cehşan’ın, cezaevi doktoru aleyhine kasıtlı tıbbi ihmal ve Filistinli kadın esire kötü davranma suçlamasıyla şikayet başvurusunda bulunduğu ifade edilirken, cezaevi doktorunun El-Cerbuni’ye gerekli ilaçları vermediği ve sorumlu subay duruma müdahale edinceye kadar hastaneye sevk edilmesini istemediği bildirildi.

Hastanede gardiyanların esir Lina El-Cerbuni’nin ellerini ve ayaklarını yatağa bağladığını açıklayan Filistin Esirleri Merkezi, hastane yönetiminin de hastane dışından özel doktorun gelerek Filistinli esiri muayene etmesine karşı çıktığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.