FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gardiyanlar hasta esirin vücudunda 28 sigara söndürdü

Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti Hukuk İşleri Birimi Müdürü Luey Akka, Ofer zindanındaki esirlere yaptığı ziyarette korkunç bir cinayete tanıklık ettiğini belirterek, cani gardiyanların Filistinli hasta esir Vesim Maruf’un kol, göğüs ve sırtında 28 sigara söndürdüklerini gördüğünü söyledi.

Filistinli esir Maruf’la görüştükten sonra dışarı çıkarken açıklama yapan Akka, “İşgal askerlerinin hasta olan bir esire bu şekilde muamele etmesini insanın mantığı almıyor. Bunları bu kadar vahşi hale getiren talimat ve komutların ne olduğunu bilemiyorum” dedi.

Akka yaptığı açıklamada, Filistinli esirin ciddi hastalıklarla boğuştuğunu, sağ elinde kangren olduğunu, böbreklerine sirayet etmesi nedeniyle sağ böbreğinin alındığını, sol ayağında platin ve kafasında kırıklar olduğunu belirterek, Maruf’un tedavi olmak için evinden çıkarken gözaltına alındığını ve vahşi muameleye tabi tutulduğunu ifade etti.

İnsan hakları örgütlerine çağrıda bulunan Akka, genelde esirlerin, özelde ise hasta esirlerin uğradığı zulmün durması için işgal rejimine baskı yapmalarını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.