FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gardiyanlar Kuran’ı parçaladı

Siyonist gardiyanların Askalan hapishanesinde yaptıkları aramalarda 12 nolu bölümde buldukları Kur’an-ı Kerim’i parçaladıkları belirtildi.

Bu çirkin eylemi bugün (03 Mayıs Pazartesi) haber veren Nadi El-Esir Derneği, Filistinli esirlerin Siyonist gardiyanların dinlere karşı yaptıkları saygısızlığı, Kur’an’ı Kerim’i parçalamalarını ve hücrelerde yaptıkları tahribatı, yemekleri geri çevirerek protesto edip, cezaevi idaresinden de özür dilemesini istediklerini belirterek, cezaevi idaresinin özür dilemeye yanaşmadığını ifade etti.

Bu eylemin kendilerine karşı yapılan haksızlıkların ve zulmün bir parçası olduğunu belirten esirler, bu alçak saldırıyı bütün dünyaya duyurarak işgal rejiminin ırkçılığını ve faşistliğini ortaya koyacaklarını ifade ettiler.

Nadi El-Esir Derneği açıklamasında devamla, Siyonist cezaevi idaresinin şu sıralarda 7 nolu bölümde de arama yaptığını belirterek, aramanın sebebinin henüz bilinmediğini ve aramalarla birlikte esirlere baskı yapıldığını ve bazılarının da tek kişilik hücrelere nakledildiklerini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.