FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gardiyanlar namaz kılan çocuklara saldırdı

Siyonist Mecdu Cezaevi gardiyanları, Filistinli iki esir çocuğa namaz kıldıkları sırada saldırdı.

“Özgür çocuklarımız” sitesinin İşgal Zindanlarındaki Hamas Esirleri Heyeti Enformasyon Komitesi’nden aktardığı habere göre, Mecdu Cezaevi’ndeki Siyonist gardiyanlar iki çocuk esire namaz kıldıkları sırada saldırdı.

Haberde, gardiyanların namaz kılan çocuk esirlerden namazlarını keserek sayım işlemi için önlerinde durmalarını istediği ve çocuk esirlerin ise bu isteğe olumlu cevap vermeyerek namaz kılmaya devam ettikleri belirtildi.

Haberde ayrıca, gardiyanlar tarafından dövülen çocuk esirlerin hücrelerindeki elektirikli cihazlar alınarak cezalandırıldığı ve sayım sırasında namaz kılanlara bu şekilde gözdağı verilmek istendiği bildirildi.

İşgal Zindanlarındaki Hamas Esirleri Heyeti Enformasyon Komitesi, Mecdu Cezaevi yönetiminin ve gardiyanların saldırılarına ek olarak esirlerin işgal zindanlarında oldukça kötü şartlarda yaşadıklarını kaydetti.

Koğuşların eski ve böceklerle dolu olduğunu söyleyen Enformasyon Komitesi, koğuşlara yemek yapımında kullanılan cihazların sokulmasının yasak olduğunu belirtti.

Filistinli esirlere karşı sürekli gövde gösterisinin yapıldığını ve kışkırtıcı hareketlerde bulunulduğunu ifade eden Enformasyon Komitesi, bu şekilde kahraman esirlerin direnişinin kırılmak istendiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.