FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gaspçılar Ayn Silvan camisini yakmaya kalkıştı

Bu sabah (26 Ağustos Perşembe) Siyonist gaspçıların Mescid-i Aksa’nın güneyindeki tarihi Ayn Silvan Camisi’ni basma girişiminin ardından işgal güçleriyle Filistinliler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı.

Yaklaşık on kişiden oluşan Yahudi gaspçıların Ayn Silvan Camisi’ne düzenledikleri baskın girişiminin camiye koşan cemaatin uyanık davranması nedeniyle başarısız kaldığı ve gaspçıların camiden kaçtığı bildirildi.

Ayn Silvan Camisi’ni yakma girişiminde bulunan Siyonist gaspçıları kurtarmak için işgal güçlerinin müdahale ettiği ve Silvan sakinleriyle işgal güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı kaydedildi.

Görgü tanıklarının ifadesine göre, işgal güçleri Filistinlilere gerçek mermilerle ve zehirli gazla saldırdı. Filistinli gençler ise işgal askerlerine taşlarla ve molotof kokteylleriyle karşılık verdi.

Filistinli gençlerden bir diğer grubun ise camiyi yakma girişiminde bulunan Siyonist gaspçıların peşine düştüğü, gaspçılara ve korumalarına ait 4 aracı tamamen yakmayı başardığı ve 20’den fazla araca da zarar verdiği, çatışmalar nedeniyle bölgenin savaş alanına döndüğü ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.