FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gaspçılar Beytlahim’de Filistinlilere ait tarım arazilerine el koyuyor

İşgal altındaki Batı Yaka’nın güneyinde Beytlahim’e bağlı El-Hıdır beldesi yakınlarında Filistinlilere ait bir araziye Siyonist gaspçıların el koyduğu ve gaspçıların araziyi kendilerine aitmiş gibi ektiği bildirildi.

Irkçı Ayrım Duvarına ve Yahudi Yerleşim Birimi İnşasına Karşı Halk Komitesi El-Hıdır beldesi koordinatörü Ahmed Salah, Quds Press’e yaptığı açıklamada bir grup Siyonist gaspçının El-Hıdır beldesinde Hammad Salah’a ait yaklaşık beş dönümlük araziye el koyarak ektiğini söyledi.

Araziye beş ay önce el koyan “Hananya” isimli Siyonist gaspçının başını çektiği gaspçı grubunun söz konusu araziye meyve ağaçları ektiğini belirten Salah, Siyonist gaspçıların ektikleri araziyi koruma altına aldığını ifade etti.

Hananya isimli Siyonist gaspçının El-Hıdır beldesi ve çevresindeki arazilere yönelik büyük bir kampanya yürüttüğüne dikkat çeken Salah, Siyonist gaspçının işgal ordusunun koruması altında arazilere el koyduğunu ve daha sonra bu arazilerin mülkiyetinin Siyonist gaspçılara devredildiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (35) içerik yüklenmiştir.