FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gaspçılar Deir Cerir köyünde Filistinlilere ait iki otomobili yaktı

Siyonist gaspçılar bu sabah (5 Şubat Salı) işgal altındaki Ramallah kentinin doğusundaki Deir Cerir köyünde Filistinlilere ait iki otomobili ateşe verdi.

Siyonist gaspçılar tarafından otomobili yakılan 50 yaşındaki Muhammed Hamis Meali yaptığı açıklamada, Siyonist gaspçıların sabah erken saatlerden köye kuzey cihetinden baskın düzenlediklerini ve üzerine yanıcı madde dökerek otomobilini ateşe verdiklerini, daha sonra da evinin duvarlarına ırkçı sloganlar yazdıklarını söyledi.

Deir Cerir köyüne baskın düzenleyen Siyonist gaspçıların Filistinlilerin evlerinin duvarlarına “fatura bedeli” adını verdikleri sloganları yazdıkları, köye ait toprakların kendilerine ait olduğunu ve gaspçıların terk etmek zorunda kaldıkları yerleşkenin sonsuza kadar kendilerinin kalacağını iddia ettikleri ifade edildi.

Muhammed Hamis Meali, Filistinli yetkililerden duruma müdahale ederek Siyonist gaspçıların saldırılarına engel olmalarını istedi.

Bu arada, Siyonist gaspçıların Deir Cerir köyüne Filistin’in en yüksek tepelerinden biri olan El-Asur dağında kurulu işgal ordusuna ait askeri kamp cihetinden girdikleri bildirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.