FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gaspçılar El-Halil şehrinde tahriklerini sürdürüyor

Siyonist işgal askerleri dün sabah (11 Eylül Cumarketesi) Batı Yaka’daki El-Halil şehrinde iki Filistinli vatandaşı tutuklarken, Siyonist gaspçılar da şehirde bulunan Yahudi mahallesinde Filistinlilere karşı tahriklerini sürdürdüler. Mahallede yürüyüş yapan gaspçılar Filistinliler aleyhinde sloganlar attılar.

Mahalli kaynaklar şu bilgiyi verdi: “Siyonist işgal güçleri evvelki gece saat 02 sularında baskın yaptığı Dahiye el-Belediyye’de İslam Et-Tavil’i (16) Havuz mahallesinde de Şadi Et-Tavil’i (17) tutukladı. İşgal güçleri tutukladığı bu gençleri bilinmeyen bir yere götürdü. Bu gençlerin dışında henüz kimlikleri öğrenilemeyen başka gençler de tutuklanıp bilinmeyen yerlere götürüldüler”.

Diğer taraftan El-Halil şehrinin eski kısmında yer alan Yahudi mahallesinde gösteri düzenleyen gaspçılar, yollarda, giriş çıkışlarda ve askeri barikatlarda bulunan işgal askerlerinin himayesinde gösteri yaptılar. Filistinlilerin aleyhinde sloganlar atan gaspçılar, Filistinlilerin kovulmasını ve evlerinin de gasp edilmesini istediler.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Ağustos 2022 (2) içerik yüklenmiştir.