FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gaspçılar El-Halil’de ekili arazileri tahrip etti

Siyonist gaspçılar işgal altındaki Batı Yaka’nın El-Halil vilayetinin doğusunda El-Buveyra bölgesinde Filistinlilere ait ziraat alanlarına saldırdı. Gaspçılar, köyün çevresindeki bazı ağaçları yakarken bazılarını da kökünden söktü.

Yahudi yerleşim birimi inşasıyla mücadele eden çevrelerin verdiği bilgiye göre, silahlı bir grup Siyonist gaspçı dün (4 Temmuz Pazar) gece geç saatlerde Sultan ailesine ait ekili arazilere saldırdı ve tahrip etmeye başladı. Kaynaklar, saldırı üzerine köy halkının gaspçılara karşı koymak istediğini bildirdi.

Siyonist işgal güçlerinin de olay yerine geldiğini ve Filistinlilerin Siyonist gaspçılara yaklaşmasına izin vermediğini belirten kaynaklar, gaspçıların üzüm asmalarını ve zeytin ağaçlarını tahrip ettiğini söyledi.

Siyonist gaspçıların ayrıca bölgedeki ekili alanların birçoğunu da ateşe vererek Dana ve Cabir ailelerine ait on dönümden fazla ekili araziye zarar verdiği, olaylar sırasında yaralanan veya hayatını kaybeden olmadığı belirtildi.

El-Buveyra bölgesinin sık sık Siyonist gaspçıların saldırılarına uğradığı ve Siyonist işgal korumasında hareket eden silahlı Siyonist çetelerin bölgedeki Filistinlilere ait ekili arazilere zarar verdiği kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.