FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gaspçılar Filistinlilere ait arazi üzerinde tavuk çiftliği kurdu

Siyonist gaspçılardan bir grubun işgal altındaki Batı Yaka’da, Beytlahim’in güneyindeki El-Hıdır beldesi yakınlarında Filistinlilere ait bir araziye el koyarak tavuk çiftliği kurduğu ve çevresindeki arazilerin de Siyonistler tarafından gasp edilmesinden korkulduğu bildirildi.

Irkçı Ayrım Duvarıyla ve Yahudi Yerleşim Birimi İnşasıyla Mücadele Komitesi El-Hıdır koordinatörü Ahmed Salah, Quds Press’e yaptığı açıklamada, Siyonist gaspçıların El-Hıdır beldesi yakınlarındaki Hullet Ayn Masur bölgesinde Subeyh ailesine ait arazi üzerinde tavuk çiftliği kurduğunu söyledi.

Sözkonusu bölgenin dağlık bir bölge olduğunu ve elektrik, su gibi hizmetlerin bulunmadığını ifade eden Salah, Siyonist gaspçıların Filistinlilere ait topraklara el koymak için bin türlü yola başvurduğunu belirtti.

Siyonist gaspçıların tavuk çiftliği çevresindeki arazilere de el koymak istediklerine dikkat çeken Salah, Siyonistlerin yaklaşık on dönüm genişliğindeki araziyi gasp etmek için yakınlardaki Yahudi yerleşkesinin bekçi köpeklerini kullanacaklarını ve araziye karavan tipi geçici konutlar yerleştirebileceklerini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.