FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gaspçılar Filistinlilere saldırdı

Gaspçı Yahudi yerleşimciler işgal askerlerinin himayesinde Batı Yaka’nın el-Halil şehrinin doğusundaki Kiryat Arba yerleşim biriminin yakınlarında bulunan En-Nasara mahallesinde Filistinlilerin evlerine saldırdılar.

Filistinli kaynaklar dün (11 Kasım Çarşamba) verdikleri bilgilerde, el-Halil şehrinin doğusunda bulunan Kiryat Arba yerleşkesinde oturan ve dini bir okulun öğrencileri olan bir grup gaspçı Yahudi yerleşimcinin önünden geçtikleri Filistinlilerin evlerinden beşine saldırdıklarını ifade ettiler.

Bölgede bulunan işgal askerlerinin ise, öğrencilerin taşlı ve sopalı saldırılarına sadece seyirci kaldıkları belirtildi.

Diğer taraftan Filistin Turizm Bakanlığı, Yahudi gaspçıların Mescidi Aksa’nın güney duvarı dibinde ayin yapmalarını şiddetle kınadığını belirtti.

Bakanlık dün yayınladığı basın açıklamasında Siyonistlerin bu adımla Müslümanların duygularını rencide ettiklerini belirterek, böylesi adımların telafisi imkânsız sıkıntılara neden olabileceğine dikkat çekti.

Siyonistlere karşı Mescidi Aksa’yı korumak için burada nöbet tutan Kudüs halkını da takdir ve tebrik ettiklerini belirten Bakanlık, Mescidi Aksa’yı korumak için daha fazla çaba göstermek gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.