FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gaspçılar Filistinlilerin araçlarını yakıyor

Son üç gündür Batı Yaka’da yaşayan Filistinlilere yönelik yeni bir savaş başlatan Siyonist gaspçılar, askeri kontrol noktalarında Siyonist işgal askerlerinin gözü önünde Filistinli vatandaşlarının araçlarını yakıyorlar.

Dün gece bir grup Yahudi gaspçı, Cenin vilayetinden iki Filistinlinin içinde bulunduğu otomobile Ramallah’ın girişindeki Attara askeri kontrol noktasında yanıcı madde attı.

Siyonist gaspçıların saldırısında Filistinli vatandaşların boğulma tehlikesi geçirdiği ve hastaneye kaldırıldıkları, otomobillerinin ise tamamen yanarak kullanılamaz hale geldiği bildirildi.

Benzer bir olay da dün sabah (1 Mayıs Cumartesi) Nablus ile Ramallah arasındaki Zatera kontrol noktasında yaşandı. Ramallah’ı Nablus’a bağlayan yoldan geçmekte olan bir kamyona molotof kokteyli atan Yahudi gaspçılar, ev eşyası taşıyan kamyonun yanmasına neden oldu.

Yerel kaynaklar, Yahudi gaspçıların aynı askeri kontrol noktasında Perşembe günü de Cenin’in Kubatiye beldesinden Filistinli Halit Emin Nezzal’in aracını yaktığını bildirdi.

Görgü tanıklarının ifadesine göre bir grup fanatik gaspçı, Filistinli vatandaşın Volvo marka aracına askeri kontrol noktasından geçmekte olduğu sırada yanıcı madde attı. Aracın, işgal askerlerinin gözü ölünde tamamen yandığı kaydedildi.

Batı Yaka’da askeri kontrol noktalarında Filistinlilerin araçlarına saldırıların planlı olduğuna işaret eden gözlemciler, Filistinlilerin tarım arazilerinin de Yahudi gaspçılar tarafından tahrip edildiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Şubat 2024 (20) içerik yüklenmiştir.