FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gaspçılar geri püskürtüldü

İşgal güçlerinin Kudüs’ün Şeyh Cerrah mahallesini çembere almasının ardından mahalleyi basan Siyonist gaspçılara karşı koyan mahalle sakinleriyle gaspçılar arasında çıkan çatışmada ikisi kadın ve biri çocuk 4 kişinin yaralandığı bildirildi.

İşgal askerleri ırkçı ayırım duvarını protesto etmek için mahallede yapılan gösteriyi bastırdıktan sonra Siyonist gaspçılar işgal askerlerinin himayesinde mahalleye girip ortalığı dağıttı.

Gaspçılardan yüzlercesi işgal askerleri tarafından çembere alınan mahalle sakinlerine taş ve sopalarla saldırdı ve saldırı neticesinde Nadiye el-Kürd, Nebil Kürd, Ummu Eymen el-Gavi ile Menal Atiyye adındaki kız çocuğu yaralandı. Saldırı sonucu şuurunu kaybeden Nadiye el-Kürd hastaneye kaldırıldı.

Saldırıların işgal askerlerinin gözü önünde gerçekleştiğini bildirilirken, işgal askerlerinin gaspçıları halkın saldırısından koruduğunu ve bununla da yetinmeyen işgal askerlerinin gaspçılara karşı direnen halktan birkaç kişiyi tutukladığını söyledi.

Olay yerine gelen ambulanslarla ilk yardım ekiplerinin de saldırılardan nasiplerini aldıklarını belirten muhabir, işgal askerlerinin ambulanslardan birine zehirli gaz sıkması sonucu bir sağlık memuruyla bir hemşire ve bir gazetecinin yaralandığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (23) içerik yüklenmiştir.