FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gaspçılar, Hz.Yusuf(as)’un kabrini bastı

500 kadar gaspçı Siyonist dün gece (24 Şubat Çarşamba) onlarca askeri aracın eşliğinde dini ayin yapacakları iddiasıyla Nablus’ta bulunan Hz. Yusuf mezarını bastı. Mezara bitişik okulu tahrip eden gaspçı Siyonistler bugün sabaha kadar bölgede kalıp, bölgeyi çöp alanına çevirdikten sonra duvarlara Filistinliler aleyhinde sloganlar yazdılar.

Filistinli vatandaşlar, Siyonistlerin bu şekilde Hz. Yusuf mezarını ziyaret (!) etmelerinin arkasında Ramallah yönetimiyle işgal hükümeti arasında gaspçıların buraya tekrar gelmelerini kolaylaştıran gizli bir anlaşmanın olabileceğinden endişe ediyorlar. Gaspçıların bu şekilde ellerini ve kollarını sallayarak bölgeye gelip, burada taşkınlık yapmaları ve onların gelişlerine Ramallah yönetiminin itiraz etmemesi böyle gizli ve sinsi bir anlaşmanın olabileceği ihtimalini güçlendiriyor.

Birkaç ay önce de gaspçı Siyonistler Hz. Yusuf’a ait mezarın bulunduğu yere gelip yerleşmek için bir hareket kurmuş, bu hareket gayri meşru Ramallah yönetiminin suskunluğundan istifade ederek, buraya gelişleri organize etmeye başlamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.