FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gaspçılar Kudüs’te Filistinlilere ait araçlara saldırdı

Filistin halkına zarar vermeye devam Siyonist gaspçılardan bir grubun, dün akşam işgal altındaki Kudüs’ün Filistinlilerle Siyonistlerin karışık yaşadığı Vahetu’s-Selam bölgesinde, Filistinlilere ait on altı aracın lastiklerini patlatıp, araçlara ırkçı sloganlar yazdıkları belirtildi.

Siyonist gaspçıların bu saldırıları işgal hükümetinin izni olmadan yapılan bazı evlerin boşaltılması ve bazı Yahudi yerleşkelerinin de terk edilmesini ön gören Knesset’in kararına tepki olarak bu saldırıları gerçekleştirdikleri kaydedildi.

Saldırıları doğrulayan işgal polisi, kimliği meçhul kişi veya kişilerin dün gece (07 Haziran Perşembe) geç saatlerde Vahetu’s-Selam bölgesinde Filistinlilere ait araçlara zarar verdiklerini ve ırkçı sloganlar yazdıklarını belirtti.

Vahetu’s-Selam Siyonistlerle Filistinlilerinin kaynaşıp birlikte yaşaması için 1969 yılında kurulmuş bir mahalle. 54 Filistinli ve Siyonist ailenin beraber yaşadığı mahallede okul da bulunuyor. Mahalle ismi, hayal edilen barışın tesisi için özenle seçilmiş.

Knesset’in izinsiz yapılan Yahudi yerleşkelerinin meşru olmadığı ve dolayısıyla boşaltılması gerektiği yönünde aldığı kararı protesto eden gaspçılar iki gün önce de Kudüs’te eylem yapmış, trafiği alt üst etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.