FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gaspçılar Kudüs’teki Me’menullah mezarlığına saldırdı

Bugün sabah erken saatlerde işgal altındaki Kudüs şehrinde bulunan Müslümanlara ait tarihi Me’menullah mezarlığına saldıran Siyonist gaspçılar, mezarlığın duvarlarına da ırkçı sloganlar yazdılar.

Siyonist gaspçıların Filistin halkının dini ve mukaddes şiarlarına saldırıları kesintisiz devam ediyor. Filistin halkının kanını, malını, mukaddesatını hiçe sayan Siyonistler, her fırsatta Filistinlilere saldırıyor, mal ve mülklerine zarar veriyorlar. Kısa süre önce Tuba beldesinde cami yakan Siyonist gaspçılar, Yafa’da bir lokantayı kundaklamış, Kudüs’te faaliyet gösteren Şimdi Barış Hareketinin bürosuna saldırmıştı. Bunlar son dönemde hemen akla gelen saldırılar. Sık sık bu tür terör faaliyetleri gerçekleştiren Siyonist gaspçılar bugün de Müslüman mezarlığına saldırdılar.

Dün de (09 Kasım Çarşamba) bir Siyonist gaspçı Batı Yaka’nın kuzey kesiminde bulunan Selfit şehrinin batısındaki Deir Estiya köyü yakınlarında arabasıyla bir Filistinliye arabasıyla kasten çarparak hayatını kaybetmesine neden olmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.